Ak26-Alvila-Kalniesa-dienasgramata-11-0208
AtšifrējaIeva Sīmane
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-06-11 00:36:12
Atšifrējums1944.

1.I.44. Skaidrs. -2oR. Vakarā putina.
Pirmā diena jaunajā gadā. Jauno gadu sagaidījām divatā ar Doņīti. Ienāca arī Līna. Paēdām vakariņas, dzērām glāzi vīna. Doņītis apguldīja mani un nogāja pie Lobes kdzes, kas bija viņu uzaicinājusi un gaidījusi. Bijusi arī Krastiņa kdze un Milda ar savu vīru. Doņītis pārnāca p.5.
iemigdams pārdomāju, cik daudz no maniem draugiem un pazīstamiem pag. gadā nogājuši Aizsaulē. Nav vairs Būriņu onkuļa, Matīsa Jāņa, nav bij. mana skolnieka Rūd. Kluča, nav māsīcas Gotšalka Natālijas, nav veco draugu Sinepa, Liepkalna. Neziņā aizgāja arī Juris Atāls un Herm. Jansons. No tautas 1943. gads izrāva arī Aspaziju un Jāni Zālīti. Daudz robu. Arī Stalažs, mans vecais jaunības laiku pazīstamais, novembrī nogāja veļu valstī. Katru gadu veco pazīstamu rindas kļūst retākas.
-Dzird, ka Lesiņa Kārlim izjūkot arī otrā laulība: Gulbenē esot dēls no kādas trešās.
Gandrīz visu dienu lasīju Brēma otro grāmatu. Šausmīga ķeizara Nikolaja un viņu ģimenes noslepkavošana. Briesmīga lielinieku rupjība. - Ciemiņu nebija.

2.I.44. +1,5oR. Svētdiena.
Doņītis šodien no p.5 rītā palīdzēja Līnai notīrīt sniegu, apgulās. es izkurināju krāsni, jālasa vēl aizvakarējā avīze, tad kaut kas jādara.
Aizvakar ziņoja, ka vācu spēki atkal atstājuši Žitomiru. Pirmīt radio ziņoja par kādu akciju pie Volchovas. Vai nebūs mūsu rajonā? Vakar pastā bija kartīte no Džimitiņa. Bija rakstījis 23.XII., ka taisoties puškot eglīti.
Žulīši šovakar pārbrauca no Talsiem. Brauciens bijis gauss un gaŗlaicīgs. Bija izkāpuši Zasulaukā. Pa Talsiem izdzīvojušies par daudz labi. Bērni neizsakāmi mīļi. Ritumītis nevarējis vien nopriecāties par apciemojumu, šorīt atbraukusi Talsos arī Austruce, citādi bijis domāts izbraukt jau vakarvakarā.
Ciemiņu nebija. Norakstīju Dellem vēstuli. Nosūtu viņam arī savu 1932.g. 28.VIII. lasīto referātu pliskaviešu sapulcē, kad pieminējām, ka pagājuši 40 g., kad sāka Pliskavas skol. sem. uzņemt luterticīgus latviešus. Delle nebija 1932.g. sanāksmē.
Pr. 35 g. pēc v. st. bija 20.XII. - mūsu kāzu priekšvakars. Mēs ar Salni bijām nogājuši uz Sātiņu skolu. Bija uztraukums par 1905.g. iepīto vajāšanas sākumu. Kad atnācām mājā, bija atbraucis mans onkulis Kārlis.
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaAlvila Kalnieša (Klēbaha) dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.